Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Nerede

saraybosna nerede

  uluslararası Saraybosna üniversitesi  nerede diye merak ettiğimizde cevabımız Bosna nın başkenti olan Saraybosna da dır.   Uluslararası Saraybosna üniversitesinin bulunduğu Bu şehir 380.000 nüfusa sahiptir. Saraybosna nın yüz ölçümü ise 1.277.000 km dir. Saraybosna nın konuşma dili ise Türkçe ve Boşnakça dır.Saraybosna Bosna hersek in başkenti ve en büyük şehirleri arasındadır.ayrıca Saraybosna bir kültür şehri olarak ta alınır.çeşitli dinlere ev sahipliği yapar. Musevilik, katoiklik, Hıristiyanlık gibi pek çok dine mensup olduğu için de Avrupa nın Kudüs ü olarak ta anılır.

Uluslararası Saraybosna üniversitesine eğitim öğrenim için gidecek genç öğrenciler uluslararası Saraybosna üniversitesi nerede sorusuna sürekli cevap ararlar. Saraybosna şehri eğitim olarak ise yüksek bir geleceğe sahip olacaktır. Saraybosna mimarisi ise savaş döneminde kötü bir şekilde yıpratılmış ve artık yeniden kurulmaya çalışılmaktadır. Osmanlı devletinin egemenliğini yaşayan bir şehir olduğu için Türkiye ile benzer yönleri oldukça fazladır. Günümüzde bu şehir sarajevo olarak isim verilen Saraybosna şehri Osmanlı döneminde saray ovası olarak ta isimlendirilirdi. Bosna nın topraklarında üçgen bir biçimi olan bu şehir Saraybosna vadisi boyunca yer alıyor. Saraybosna şehrini dünya üzerinde koordinatları ise 18-25 boylamı ve 43-50 enlemi arasında yer almaktadır. Saraybosna şehri Boşnak, Hırvat ve sıplardan oluşur. Tarihi, kültürü ve modernliği ile bizi kendine çeken bu şehir eğitim ve öğrenimdeki kalitesi ile genç öğrencilerin dikkatini çekiyor. Uluslararası Saraybosna üniversitesi bu şehri yani başkenti daha çekici hala getirmiş durumda. Saraybosna da Farkını hissettiren bu üniversite geleceğe aydınlık bir ışık ve enerji ile bakıyor. Uluslararası Saraybosna üniversitesi farklı 22 ülkeden gelen genç kesim öğrencileri ile 1300 ü aşan öğrenci sayısı ile her geçen gün büyüyor.

Haritada uluslararası Saraybosna üniversitesi nerede diye soran genç kesim öğrencilerin cevabı olan Saraybosna bir kültür ve medeniyet şehridir.bir çok medeniyetin bir arada olduğu modern ve etnik bir yapısı vardır Saraybosna nın

 
 

Paylaş