Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Bölümleri

bosna universitesi bolumleri

Uluslararası saraybosna üniversitesi 2003 yılında kurulmuştur. saraybosna da kurulan bu üniversite 3 fakülte ile eğitime başlamıştır. Uluslararası saraybosna üniversitesi öğrenim dili İngilizcedir. Uluslararası saraybosna üniversitesine girerken İngilizce yeterlilik sınavı yapılır eğer bu sınavı başatıyla geçerse hazırlık okumadan direk 1.sınıfa başlar. Bu üniversite de okumak isteyenler ÖSYM den yeterli puan aldıkları takdirde tercih yaparak İstanbul da ki Anadolu Ofisinden kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Uluslararası saraybosna üniversitesi bölümleri ise yaklaşık on beş tanedir.

Uluslararası saraybosna üniversitesi bölümleri ile ilk olarak İngilizce bölümü yer alıyor. İngilizce bölümü ise İngilizce yaz okulu ve İngilizce dil okulu olarak 2 ye ayrılıyor. Uluslararası saraybosna üniversitesi bölümleri lisans bölümleri olarak ise görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, psikoloji, sosyal ve siyasal bilimler, iktisat, işletme ve liderlik, uluslar arası halk ve ilişkiler, İngilizce dil ve edebiyatı, endüstri mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, genetik ve biomühendislik, makine mühendisliği ve mimarlıktır. Uluslararası saraybosna üniversitesi yüksek lisans bölümleri ise genetik ve biomühendislik, bilgisayar ve mühendislik, endüstri mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, mimarlık, makine mühendisliği, kültürel çalışmalar, iktisat, uluslar arası halka ilişkiler ve işletme ve liderlik bölümleri olarak karşımıza çıkıyor. Ve yıllık öğrenim ücreti 2500 euro dur. Uluslararası saraybosna üniversitesi doktora bölümleri ise genetik ve biomühendislik, bilgisayar ve mühendislik, kültürel çalışmalar, iktisat, uluslar arası halka ilişkiler ve işletme ve liderlik bölümleri ve İngiliz dili ve edebiyatı bölümleri yer alıyor ve bi yıllık öğrenim ücreti 6000 euro dur. Uluslararası saraybosna üniversitesi bölümleri İngilizce olarak eğitim veriliyor. Uluslararası saraybosna üniversitesi akademik kariyer düzenli sağlam bir eğitim bizlere sunuyor.

Uluslararası saraybosna üniversitesi bölümleri lisans, master ve doktora olarak karşımıza çıkıyor. Bu üniversite de ise ayrıca askerlik için özel öğrenci statüsü alınarak tecil hakkına sahip olabilirler. Uluslararası saraybosna üniversitesi bölümleri fiyat aralığı ise bölümüne göre 2000-6000 euro arasında değişmektedir. Uluslararası saraybosna üniversitesinde eğitim verilen 3 fakülte ise mühendislik ve fen bilimleri, sanat ve sosyal bilimler ve ekonomi ve yönetim bilimlerinden oluşmaktadır.

 
 

Paylaş