Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Saraybosna universitesi

Uluslararası Saraybosna üniversitesi ücretleri Türkiye ve Avrupa daki birçok üniversiteden daha ucuz ve daha makul. Diploma tanınırlığı bulunan üniversiteden mezun olan bireyler Türkiye ve Avrupa da diploma denkliğini aldıktan sonra kabul edilmiş üniversiteden mezun olmuş gibi iş hayatına ya da eğitim hayatına devam edebiliyor. Uluslararası Saraybosna üniversitesinde okumak ya da eğitiminize orada devam etmek istiyorsanız çok zengin ya da varlıklı olmanıza gerek yok. Gayet makul bir fiyata öğreniminizi ve hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Uluslar arası Saraybosna üniversitesi ücretleri öğrenim verilen bölümlere ve yıllık öğrenim ücretlerinden söz etmek gerekirse tıp eczacılık ve diş hekimliği bölümü yıllık öğrenim ücreti 3000 £ civarında olup barınma yemek giderleri ile yıllık 5000£ civarında bir rakama tekâmül eder ki birçok ülke ve üniversiteden daha uygun bir fiyattır. Veterinerlik 1500£ hukuk bölümü ise 600£ civarındadır ki bu rakamlar bir öğrenim yılı içindir. Sağlık üzerine eğitim almak isteyenler ise hemen hemen bütün sağlık bölümleri yıllık ücreti yaklaşık 1000£ sabit ve denk olarak ayarlanmıştır. Ülkemizde yani Türkiye de fen edebiyat fakültesi diye adlandırılan fakat Bosna da felsefe fakültesi diye adlandırılan fakültede okumanın bedeli ise her bölüm için ortalama yine 1000£ olarak sabitlenmiş. Tabi ki bu bir öğrenim yılı için geçerlidir. Bu ücretlerin içinde konaklama yemek barınma ücretleri yer almamaktadır.

Uluslar arası Saraybosna üniversitesi ücretleri Avrupa ve Türkiye ye nazaran daha azdır.Türkiye de bir tıp fakültesi okumak yaklaşık yıllık bir öğrencinin tüm harcama ve giderleri ile yirmi beş bin yeni Türk lirası gibi bir rakama tekamül eder.Bosna  da okumanın ise on beş bin yeni Türk lirasına tekamül eder ki verilen eğitimler hemen hemen aynıdır.Bosna dan mezun olan bir öğrenci ülkemize gelip çalışabilir yada eğitimine burada devam edebilir.uluslararası alanda denkliği de bulunan uluslar arası Saraybosna üniversitesi  ücretleri  okumak ve eğitim alanında Bosna da devam etmek isteyen arkadaşlara daha makuldür.eğitim öğretim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen kişilere tavsiye edebileceğim bir ülke ve üniversite olarak notlarınız arasına alabilirsiniz..bunu eğitiminize başladığınız zaman fark edeceksiniz.

 
 

Paylaş